KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13521466
*
nr 1352 1466
Ryno Frieberg
(1920-2018), Sverige
Akvarell, Ryno Frieberg (f. 1920), Sverige. Signerad, daterad 1983, blommande träd. Motivet: 23x31 cm
Ryno Frieberg, svensk målare, tecknare och grafiker född i Falun 1920, död 2018.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 oktober 2020
kl 18:37:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 08:57:19
1
Vinnande bud
5/10 16:48:22
2
500 kr
5/10 16:48:22
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ryno Frieberg
Ryno Frieberg, svensk målare, tecknare och grafiker född i Falun 1920, död 2018.
Läs mer om Ryno Frieberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommande träd ryno frieberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:36
-
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06
*
Ryno Frieberg
Ryno Frieberg, svensk målare, tecknare och grafiker född i Falun 1920, död 2018.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ryno Frieberg
nr 1352 1466
Ryno Frieberg
(1920-2018), Sverige
Akvarell, Ryno Frieberg (f. 1920), Sverige. Signerad, daterad 1983, blommande träd. Motivet: 23x31 cm
Ryno Frieberg, svensk målare, tecknare och grafiker född i Falun 1920, död 2018.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/10 08:57:19 | 1 | Vinnande bud |
5/10 16:48:22 | 2 | 500 kr |
5/10 16:48:22 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ryno Frieberg
Ryno Frieberg, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Falun 1920, död 2018.Läs mer om Ryno Frieberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommande träd ryno frieberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06